1. Prístupové médiá

Nosičmi prístupových oprávnení sú tzv. prístupové médiá. Naša spoločnosť ponúka tri druhy médií. Klasické karty, prívesky na kľúče a klipy na mechanické kľúče.

Prístupové systémy dormakaba podporujú nasledovné RFID- technológie:

  • LEGIC CTC (prime/advant) 1kB/3kB
  • LEGIC advant 4kB
  • MIFARE DESFire 4kB
  • MIFARE classic 1kBv
scrolldown
Prístupové médiá
Čipová karta

Čipové karty


Najbežnejšie médium využívané vo firemnom prostredí. Karta obsahuje predtlačené číslovanie, vďaka ktorému vieme ľahko priradiť kartu ku konkrétnej osobe v rámci riadiaceho softvéru. Máme možnosť voľby medzi 1kB, 4kB alebo 8kB variantov, vždy podľa potreby ukladania ďalších údajov na kartu.

Čipové prívesky na kľúče


Kvalitné prívesky s kovovým základom v desiatich farebných vyhotoveniach nám zaručia prehľadnosť v hierarchii ovládaných dverí. Kapacita čipov je obdobná ako pri kartách. Sú určené viac pre privátne prostredie a zjednodušuje nám identifikáciu čipu napríklad v rámci úzkeho kruhu rodiny.

Čipy
Čipové kľúče

Čipové kľúče


Mechanické kľúče s hlavičkou, ktorá obsahuje čip je najvyššou radou digitálnych médií. Umožňuje nám komfortné užívanie súboru dverí, ktoré sa skladajú tak z klasických mechanických bezpečnostných vložiek, ako aj z digitálnych prístupových čítačiek.

scrolldown

2. Actuátory

Sú komponenty, ktoré prijímajú a vyhodnocujú signál z prístupových médií.
Dormakaba úspešne využíva nasledovné 4 actuátory.

Dverná kľúčková garnitúra C-lever PRO


Bezpečnosť a dizajn v jednom

Nová elektronická dverná garnitúra C-lever PRO sa vyznačuje vycibreným dizajnom a ponúka vám širokú paletu užívateľských funkcií.

Ovládanie

Ovládajte svoje dvere jednoducho len priložením užívateľskej karty, smartkey alebo kľúčenky. Ak máte oprávnenie na vstup, C-lever PRO sa vám rozsvieti na zeleno a použitím kľučky vstúpite.

Oprávnenie vstupovať

Jednoduchým programovaním pridelíte užívateľom vstupné práva, ktoré si viete ľubovoľne kedykoľvek upravovať. C-lever PRO viete naprogramovať aj v rôznych časových intervaloch, tak napr. je možné v určitom časovom pásme dvere úplne odblokovať a vstupovať budú môcť všetci. Následne sa kľučka zablokuje a vstup bude umožnený už len oprávneným užívateľom. C-lever PRO je určený pre jednotlivé dvere ako aj do objektu s viacerými dverami tvoriacich zložitý prístupový systém.

Jednoduchá montáž

C-lever PRO je určený pre drevené, plastové ako aj pre hliníkové dvere umiestnené v interiéry alebo v exteriéry, ktorý je chránený pred poveternostnými vplyvmi. Vďaka samostatnému napájaniu s batériami sa nevyžaduje inštalácia žiadnej kabeláže. Výdrž batérie sa stanovuje pri 20°C až na 150 000 cyklov resp. dobu troch rokov. Nízky stav energie v batérii vám C-lever PRO oznámi včas farebnou signalizáciou.

C-lever PRO
C-lever Compact

Dverná kľučková garnitúra C-lever Compact


Bezpečnosť a dizajn v jednom

Nová elektronická dverná garnitúra C-lever Compact sa vyznačuje vycibreným dizajnom a ponúka vám širokú paletu užívateľských funkcií. Je vhodná predovšetkým na sklenené dvere, ale je montovateľná aj na hliníkové, plastové a drevené dvere v interiéri.

Ovládanie

Ovládajte svoje dvere jednoducho len priložením užívateľskej karty, smartkey alebo kľúčenky. Ak máte oprávnenie na vstup, C-lever Compact sa vám rozsvieti na zeleno a použitím kľučky vstúpite.

Oprávnenie vstupovať

Jednoduchým programovaním pridelíte užívateľom vstupné práva, ktoré si viete ľubovoľne kedykoľvek upravovať. C-lever Compact viete naprogramovať aj v rôznych časových intervaloch, tak napr. je možné v určitom časovom pásme dvere úplne odblokovať a vstupovať budú môcť všetci. Následne sa kľučka zablokuje a vstup bude umožnený už len oprávneným užívateľom. C-lever Compact je určený pre jednotlivé dvere ako aj do objektu s viacerými dverami tvoriacich zložitý prístupový systém.

Jednoduchá montáž

C-lever Compact sa vyznačuje jednoduchou montážou a je určená pre interiérové dvere. Často sú použiteľné aj existujúce diery po pôvodnej dvernej garnitúre. Pri C-lever Compact, vďaka jeho veľkosti je možné ponechať pôvodný mechanický zadlabávací zámok a aj mechanickú vložku. C-lever Compact je možné montovať v prípade nutnosti aj s čítačkou médií pod aj nad kľučkou, podľa toho ako nám to priestor na krídle dverí umožňuje. Vďaka samostatnému napájaniu s batériami sa nevyžaduje inštalácia žiadnej kabeláže. Výdrž batérie sa stanovuje pri 20°C až na 90 000 cyklov resp. dobu troch rokov. Nízky stav energie v batérii vám C-lever Compact oznámi včas farebnou signalizáciou.

Digitálna vložka


Digitálna vložka dormakaba je vhodnou alternatívou napr. v prípade dodatočného zavedenia prístupového systému. Pôvodné mechanické bezpečnostné vložky zameníme za digitálne a nový systém digitálneho prístupu je hotový. Vložku ponúkame v troch vyhotoveniach. Polovložka, klasická vložka z jednej strany čítačka z opačnej strany gombík resp. tretia varianta s obojstrannou čítačkou.

Digitálna vložka
Mechatronická vložka

Mechatronická vložka


Jedná sa o produkt, ktorý využíva dvojstupňové overenie prístupu. Ako užívateľské médium vieme v tomto prípade použiť výhradne kľúč dormakaba s čipom v hlavičke kľúča. Pri zasunutí kľúča sa overuje mechanická aj digitálna informácia. Systém je vhodný najme pre byty, kde dochádza k častej strate kľúčov. Vymazaním digitálneho čipu zo zoznamu prístupov vieme flexibilne a rýchlo reagovať na zamedzenie neoprávneného prístupu. Tento systém je vhodný aj na objekty kde máme zavedený kombinovaný systém generálneho kľúča (SGHK). Mechanickú časť kľúča vieme využívať aj na ďalšie dvere a objekty obsiahnuté v uzamykacom pláne.

scrolldown

3. Čítačky a detekčné jednotky

Kompaktná čítačka 91 10


Je neustále online napojená na riadiacu jednotku, ktorá je bezpečne uložená v interiéri budovy. Riadiaca jednotka prijíma signály z čítačky a tie vyhodnocuje a rozhoduje o vstupe alebo o zamietnutí vstupu do objektu. Komunikácia prebieha kódovane. Podporované sú LEGIC prime/advant a MIFARE Classis/DESFire. Čítačka je dostupná v dvoch farebných vyhotoveniach, biela a čierna.

Kompaktná čítačka 91 10
Kompaktná čítačka 91 04

Kompaktná čítačka 91 04


Úzka línia čítačky sa hodí ku každej architektúre budovy. Priložením RFID karty, smartkey kľúča alebo prívesku vám systém opticky ako aj akusticky oznámi oprávnenie vstupu. Čítačka je vhodná do interiéru ako aj do exteriéru v prevedení IP66. Vďaka úzkej línii je ľahko montovateľný na rám dverí z hliníka, plastu alebo dreva v prevedení ako online alebo ako samostatne stojaca jednotka.

Detekčné jednotky

Slúžia pre prípady keď potrebujem oddeliť čítaciu jednotku od elektroniky - proti sabotážna inštalácia.

Detekčná jednotka 90 00 (anténa)


Detekčná jednotka 90 00 ako diaľková čítačka, ktorá tvorí spolu s dormakaba riadiacou jednotkou bezpečný prístupový systém s komfortnou identifikáciou užívateľa. Komunikácia medzi detekčnou jednotkou a riadiacou jednotkou prebieha kódovane. Pasuje do všetkých inštalačných krabičiek dostupných na trhu.

Detekčná jednotka 90 00
Kompaktná čítačka 91 04

Detekčná jednotka 90 01 (anténa)


Detekčná jednotka 90 01 je riadená s prístupovým manažérom dormakaba 9200 alebo diaľkovou čítačkou Remoteleser 91 15. Komunikácia prebieha cez zabezpečený protokol. Podporované sú LEGIC prime/advant a MIFARE Classis/DESFire. Čítačka je dostupná v dvoch farebných vyhotoveniach, biela a čierna.

Detekčná jednotka 90 02


Detekčná jednotka 90 02 je určená všade tam kde je zvýšený dopyt po bezpečnosti. PIN kódom si overujem dodatočnú identifikáciu osoby. Čítačka je dostupná v dvoch farebných vyhotoveniach, biela a čierna.

Detekčná jednotka 90 02
Remoteleser 91 15

Remoteleser 91 15


Remote reader 91 15 je riadiaca jednotka dverí a môže byť univerzálne použitá v kombinácii s akoukoľvek detekčnou jednotkou (90 00, 90 01, 90 02 ...) ako online terminál pri všetkých prístupových systémoch. Je navrhnutá ako samostatná jednotka, to znamená, že je káblom spojená s detekčnou jednotkou a je uložená v bezpečnom prostredí objektu.

scrolldown

4. Riadiace jednotky a periférie

Acces manager 92 00


Acces manager 92 00 je výkonná riadiaca jednotka, ktorá spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky. Riadi a ovláda až 12 dverí v závislosti na systémovom riešení. K dispozícii je digitálne rozhranie pre nastavenie typu požadovaných ovládacích funkcií a funkcií správy alarmu.

Acces manager 92 00
Acces manager 92 30

Acces manager 92 30


Acces manager 92 30 je optimalizovaný pre jednotlivé prístupové body. Je k nemu možné na priamo pripojiť dve detekčné jednotky (antény). Napájanie je riešené cez Ethernet (PoE) pomocou sieťového káblu. Ladný dizajn riadiacej jednotky umožňuje jeho nasadenia v akomkoľvek interiéri.

Bezdôtová brána 90 42


Bezdrôtová brána dormakaba 90 42 prepojuje bezdrôtové komponenty dverí dormakaba s prístupovým systémom. Prenáša bezdrôtovo nové prístupové oprávnenia ku dverám. (Napr. C-lever PRO Wireles). Dáta sú šifrované podľa najnovších požiadaviek na bezpečnosť.

scrolldown
Bezdôtová brána 90 42

5. Komponenty na programovanie prístupového systému

Stolná čítačka 91 08

Stolná čítačka 91 08


Slúži k čítaniu a k zápisu údajov na užívateľské médiá LEGIC a MIFARE RFID vo forme kariet, príveskov alebo kľúčov, ktoré tvoria podklad k prístupovým systémom. Stolná čítačka sa cez USB port pripojí na PC. Windows automaticky rozpozná pripojené zariadenie a pripraví ho na užívanie. Pomocou programu KEM je možné následne naprogramovať vstupné oprávnenia a preniesť ich na LEGIC alebo Mifare média alebo na online terminály.

Programmer 14 60


Slúži k čítaniu dát z digitálnych kľučkových garnitúr C-lever a digitálnych vložiek. Vďaka programmeru vieme vyčítať napríklad pamäť udalostí ale aj stav batérie. Programmer nám slúži aj na prenos prístupových oprávnení do jednotlivých aktuátorov.

Programmer 14 60
Naspäť hore

Kontaktná osoba


Tamás Istenes - konateľ
magmarket@magmarket.sk
Tel.: +421 2 4363 8624
+421 948 723 703

Adresa spoločnosti


MaG Market s.r.o.
Tomášikova 5/A
821 01 Bratislava

Fakturačné údaje


IČO: 31321453
DIČ: 2020292857
IČ DPH: SK2020292857