Smart home riešenia


V posledných rokoch sa čoraz častejšie realizujú tzv. „smart home“ projekty. Jedná sa o inteligentné domácnosti, kde elektronika preberá riadenie nad domácimi spotrebičmi, svetlami, žalúziami, vykurovaním a pod. Spoločnosť dormakaba sa zamerala preto aj na tento segment. Hlavným cieľom bolo vyvinúť také užívateľské softvérové prostredie pre digitálne prístupové systémy, ktoré bude pre koncového užívateľa veľmi intuitívne a jednoduché na spravovanie. Toto riešenie sa nazýva evolo smart.

scrolldown
Evolo Smart

Evolo smart


Evolo smart je aplikácia pre mobilné telefóny a je určený pre segmenty rodinných domov, zdieľaných bytov, malých podnikov do maximálneho počtu 50 užívateľov. Je dostupný pre Android a aj pre operačný systém iOS a je zdarma stiahnuteľný. Všetky využiteľné komponenty sú obdobné ako pri ostatných systémoch riadených softvérmi KEM a Matrix. Digitálne kľučky C-lever Pro, C-lever Kopact, digitálna vložka a kompaktné čítačky.

Zmena nastáva iba pri užívateľských médiách. Pribúdajú dve médiá a to samotný mobilný telefón resp. virtuálny kľúč, ktorý je možné zaslať aj formou mms správy pre iného užívateľa. Takáto možnosť je veľmi vítaná pri zdieľaných bytoch. Naďalej však ostáva asi najbežnejšie využívaným médiom prívesok na kľúče, na ktorom je však vyobrazený QR kód. Tento QR kód nám umožňuje naskenovať médium a priradiť ho následne v aplikácii ku konkrétnemu užívateľovi a zaviesť ho do systému.

Evolo Smart
Mobilná aplikácia Evolo Smart

Samotná aplikácia je veľmi prehľadná a jednoduchá na užívanie. Jednoduchými postupmi vieme nahrať do systému jednotlivé aktuátory (digitálna kľučka a pod.) a následne aj naprogramovať média, priradiť ich konkrétnym osobám a samozrejmosťou sú aj časové obmedzenia prístupu tak ako to vieme nastaviť aj v programoch KEM a MATRIX. K tomu aby sme si náš digitálny prístupový systém zabezpečili voči tretím osobám, nám slúži bezpečnostná B-karta (Master B), ktorou sa zakaždým identifikujeme keď vykonávame zmeny v uzamykacom pláne. Bezpečnostnú kartu ma k dispozícii len správca systému.

Naspäť hore

Kontaktná osoba


Tamás Istenes - konateľ
magmarket@magmarket.sk
Tel.: +421 2 4363 8624
+421 948 723 703

Adresa spoločnosti


MaG Market s.r.o.
Tomášikova 5/A
821 01 Bratislava

Fakturačné údaje


IČO: 31321453
DIČ: 2020292857
IČ DPH: SK2020292857